Ondra a jeho ohlédnutí za sezonou: Na jednu stranu historický výsledek, na druhou zklamání

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek bojoval tuto sezonu v barvách týmu TripleM by Barni Racing Ducati a ve Světovém poháru Superstock 1000 obsadil nakonec páté místo. To je sice českým historickým výsledkem v této kategorii, na druhou stranu to ale není to, co si český jezdec předsevzal. V rozhovoru mluvil i o svých přáních pro další sezonu.

Ondro, poslední závod sezony v Magny Cours si nedokončil a v celkovém pořadí tak nakonec obsadil 5. místo. Jak to hodnotíš?
Páté místo určitě není výsledek, jaký jsem si předsevzal. Letošní sezóna měla zkrátka určitá slabá místa, která ve výsledku vyústila v ne úplně skvělé výsledky. Na začátku sezóny jsme nedostali elektroniku včas a prvních šest závodů, které následovaly jeden za druhým, jsme se učili. Až v letní přestávce jsme udělali určitý posun. Dále jsem měl vážné rodinné problémy, které na pohodě určitě nepřidaly. Kombinace nového úhlu řízení letošní Ducati a naše přední pérování si úplně nesedla. Z toho pramenily problémy se zavíráním řidítek ke konci mnoha závodů, zejména těch ve vysokých teplotách. Na jednu stranu je páté místo v Superstock 1000 českým historickým výsledkem. Na druhou, zkrátka jsem chtěl minimálně na bednu.

Ambice byly před startem sezony nejvyšší, ale přesto je to oproti loňské sezoně zlepšení. Dokážeš se na to podívat i touto optikou?
Ale ano. Myslím, že konkurence v letošním roce byla na úplně jiné úrovni, než loni. Cíle umístit se na stupních vítězů se mohly zdát troufalé. Nicméně daleko jsme od nich nebyly. Téměř celou sezónu jsem byl třetí, pak se před nás dostal De Rosa. Až pád v posledním závodě mě smolně odsunul na pátou pozici. Zajel jsem traťové rekordy v Imole a Magny Cours. Také jsem měl v Imole své první pole position. Takže co se týče jezdeckého zlepšení, určitě letošní sezónu hodnotím kladně.

Dvakrát si stanul na stupních vítězů, vždy to bylo třetí místo. Cítíš, že bylo na víc?
Bylo by fajn dotáhnout ten poslední závod v Magny Cours, kde jsem ovládal celý víkend. Ale holt stalo se.

Co se v sezoně nejvíc povedlo, co ti udělalo radost a co tě potěšilo?
Asi víkend v Magny Cours, až do pádu v pátém kole závodu. A také pole position v Imole, zajetý čas na testech v Brně (2:00,2) a dvojí vítězství na IDM ve Schleizu.

Co zase naopak podle tebe nevyšlo? Bylo nějaké slabší období, kdy si cítil, že to není ono?
Hrozný byl závod v Jerezu, kde motorka vůbec nefungovala. Víkend v Doningtonu taky nebyl optimální a závod v Misanu, kde jsem se v závodě svojí vinou propadl až na 8. místo.

Během sezony se mluvilo o tom, že když skončíš v TOP 3, mohl bys jet závod Superbiků v Kataru. Platilo to i před posledním závodem, nebo už vše bylo jinak?
Myslím, že po závodě na Schleizu, kde mladý Marc Moser jel první jízdu celou dobu těsně za mnou, se o tom přestalo uvažovat.

Nemrzí tě, že tahle varianta nevyšla?
Jelikož tým Triple-M během prázdnin přestal uvažovat o postupu do SBK pro rok 2016, tak by to stejně bylo zbytečné. Že jsem měl jet druhý stroj ryze týmu Barni, byl nesmysl.

Po Magny Cours si mluvil o tom, že to pro tebe byl poslední závod v litrových stockách. To víš určitě?
Ano určitě. Tato třída má hrozně málo závodů, jednu směs pneumatik a to jen čtyři sady na víkend. Takže by se dalo říct, že mě závodění v této třídě přestalo bavit.

Kam tě to láká? Jaké je tvé přání, co bys chtěl jezdit?
Chtěl bych postoupit do některé z tříd mistrovství světa.

A jak to vypadá s nabídkami? Můžeš prozradit, s kým jednáš, co je ve hře a tak?
Zatím ne, ale doufám, že bude brzy jasno.

Sdílet