Ondra Ježek pojede v příští sezoně mistrovství světa Supersportů

Český motocyklový jezdec Ondra Ježek už má jasno v tom, kde bude v příští sezoně závodit. Dohodl se s týmem Go Eleven a na motocyklu Kawasaki pojede seriál mistrovství světa Supersportů.

Ondra letos bojoval ve Světovém poháru Superstock 1000 a v konečném bodování obsadil páté místo. Už po posledním závodě sezony ve Francii ale řešil, v jakém týmu bude pokračovat v roce 2016. A nakonec se dohodl na ročním kontraktu s týmem Go Eleven.

„Jsem velmi šťastný, že v příštím roce pojedu mistrovství světa. S týmem Go Eleven jsme byli v kontaktu od posledního závodu v Magny Cours. Ve hře byly i Superbiky, ale nakonec jsem se rozhodl přijmout nabídku do Supersportů s opcí do Superbiků na rok 2017,“ řekl úvodem Ondra.

V letošním roce jezdil na Ducati, nyní ho čeká Kawasaki. Na motocyklu této značky odjel mistrovství Evropy Superstock 600 v letech 2005–2008. „Kawu jsme měli v našem rodinném týmu Erinac už v roce 2004, kdy jsem začal na šestistovce v českém mistrovství. Na návrat k začátkům se moc těším, od té doby udělala Kawasaki velký pokrok,“ vzpomíná Ondra.

Ondra se do Supersportů moc těší. Tento seriál je přece jen prestižnější, jde o mistrovství světa. A českého jezdce čeká i větší porce závodů. Hned třináct.

„Děkuji týmu Go Eleven za tuto možnost. A také děkuji svému hlavnímu sponzorovi, firmě Fany Gastroservis, za dlouhodobou podporu. Čeká nás obtížná sezona, konkurence v Supersportech bude veliká. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná a že budeme ve výsledcích opět vysoko,“ dodal Ondra.

Sezonu 2016 odstartuje podnik na konci února v Austrálii. Všechny závody tohoto prestižního seriálu budou živě vysílat stanice Eurosport a Eurosport 2.

Sdílet