Plavba na staré bárce i blázniví elektrikáři. Ježek relaxoval v Thajsku a těší se na další závod

Mistrovství světa Supersportů má na programu druhý závod. V Thajsku už je i český závodník Ondřej Ježek, který se do této exotické země přesunul po úvodním klání v Austrálii. Tam dojel osmý i přesto, že ho v tréninku potkal nepříjemný a bolestivý pád. Na okruhu v Buriramu by rád toto umístění vylepšil.

Ondra po závodě v Austrálii na nic nečekal a přesunul se do Thajska. “V rámci aklimatizace to pro mě byla jasná volba.  Teď můžu říct, že na horko už jsem si zvykl, ale bez virózy se to neobešlo. Ale odpočinul jsem si. Cítím se dobře a připravený na závod. V tom vedru a vlhkosti to tu nebude žádná sranda,” řekl Ondra úvodem.

Na okruhu v Buriramu se představí poprvé, takže bude důležitá adaptace na novou trať. “Co se nastavení motorky týče, velké změny nečekám. V Austrálii nám to fungovalo dobře. Přál bych si skončit lépe než osmý, abych vylepšil umístění z prvního závodu. Uvidíme, jak mi místní okruh sedne. Vím o něm, že je mimo civilizaci a že si tam místní fotí bělochy,” pokračoval Ondra, který se po ošklivém pádu v tréninku na Phillip Islandu už cítí zase o pořádný kus lépe.

“Zlepšilo se to, ale ideální to není. Na motorce to nebude problém, ale například rychlejší chůze nebo běh zatím nehrozí,” dodal.

Český závodník si Thajsko užívá a přidal několik zajímavých zážitků. Dost překvapený byl zejména z práce elektrikářů.

“Týden jsme strávili na Koh Samui, ale dostali jsme se tam netradičně. Zvolili jsme let z Bangkoku na Surat Thani a poté lodí. Nestihli jsme ale už klasickou turistickou, tak jsme pluli celou noc na staré bárce, která vezla na ostrov zásoby jídla. To byl velký punk. Byl to ale pro mě první takový výlet mimo Evropu, takže paráda. Absolutně ale nechápu elektrické vedení. To mi hlava nebere. Viděli jsme třeba změť drátů a čtyři z toho vedly do telefonní budky. Najednou přijeli elektrikáři, ustřihnuli dráty, naložili budku na Avii a odjeli,” prozradil Ondra.

Časový plán v našem čase:

Pátek 11.3.
FP1 (měřený) 5:30-6:30
FP2 (měřený) 8:45-9:45

Sobota 12.3.
FP3 (volný) 5:15-5:30
SP1 8:30-8:45
SP2 8:55-9:10

Neděle 13.3.
Warm-up 5:25-5:40
Závod 8:20, živě Eurosport 2.

Sdílet