Magny-Cours Sobota

Ježka nezlomila mlha, překonal traťový rekord a v kvalifikaci urval 2. místo.

Ve Francii na slavném okruhu Magny Cours se o víkendu jede poslední závod sezony Světového poháru Superstock 1000. V sobotu byl na programu třetí měřený trénink a především důležitá kvalifikace. A v té zazářil český motocyklový závodník Ondřej Ježek, který obsadil druhé místo a je tedy v ideální pozici, aby udržel celkovou třetí příčku v šampionátu.

FP3 a QP
Dopoledne měl být na programu třetí měřený trénink, ale kvůli mlze byl přesunut na 13:15. To Ježka nerozhodilo a zajel pátý nejrychlejší čas. O pár hodin později přišla na řadu kvalifikace a boj o to, z jaké pozice bude český závodník startovat.
Kvalifikace pro Ježka nazačala dobře a v polovině figuroval ve druhé desítce, ale nevzdal se a díky rychlým časům v závěru nakonec vybojoval druhé místo.

Ondřej Ježek:
„Jsem rád, že jsem zajel čas pod traťovým rekordem, ale Ital Savadori byl ještě o něco rychlejší. Trochu mě to mrzí, brousil jsem si zuby na pole position,“ prozradil Ježek, který byl spokojený s nastavením motorky. “Podařilo se nám ji velmi dobře naladit. Chci za to týmu moc poděkovat”

Kvalifikace se nevydařila jeho týmovému kolegovi Leandru Mercadovi. Po pádu obsadil 11. místo a nemá tak dobrou výchozí pozici pro boj o titul. „Bohužel. Spadnul záhy po výměně pneumatik. Podle mě ale souboj o titul v žádném případě není uzavřený. Závod bude dlouhý, možná i na vodě. Mým úkolem bude porazit Savadoriho a zkrátka jet tak, abych vybojoval celkové třetí místo,“ uzavřel Ježek.

Výsledky kvalifikačního tréninku – Superstock 1000:

1

Sdílet