Se zdravotními problémy šestnácté místo

Bodově smolné období prožívá v MS Superbiků brněnský závodník Ondřej Ježek. Po šestnáctém místě v Německu přišlo dnes další v první jízdě v Portugalsku.

Na okruhu v Portugalském Algarve pokračovalo již 19. závodem mistrovství světa Superbike. V dopoledních hodinách se konala kvalifikace, v níž se Ondrovi příliš nedařilo a obsadil až 20. pozici. Sužován žaludečními a střevními problémy sváděl v závodě souboje s Japoncem Takahashim na tovární Hondě a Italem Andreozzim. Druhého jmenovaného porazil, ale na člena 4. týmu letošní 8 hodinovky v Suzuce (kde jel společně s Jackem Millerem a Takaakim Nakagamim), nestačil.

Ondřej Ježek: „Dneska to bylo docela peklo. Hodinu před závodem jsem vůbec nevěděl, jestli budu schopen nastoupit a když, tak jestli takovou zátěž vydržím. Nakonec jsem to překonal a závod se dal celkem odjet. Když jsme s Takahashim předjeli Andreozziho, zajel Japonec několik hodně rychlých kol a ujel mi až na tři vteřiny. Jet s ním bylo fakt dost těžké, třeba na rovinách jsem se ho nedokázal držet ani z větru. Ke konci závodu jsem se ho snažil z posledních sil dojet a stáhl jsem jeho náskok zpátky, až na jednu vteřinu. On ale stále držel vysoké tempo a předjet se mi ho už nepodařilo. Poslední kolo už jsem jen zlehka dojel, abych přežil, byl jsem docela v krizovém stavu. Teď už mi je líp, tak to snad bude dobré. Věřím, že kluci zase udělají nějaké dobré změny do zítřka a budu se moct držet skupiny okolo Badoviniho, De Rosy, Westa a spol.

Nedělní závod odstartuje v 16:00 a sledovat jej můžete na Livetimingu. Záznam bude odvysílán v 22:45 na Eurosport 1 a v pondělí 18.9.2017 v 18:00.

Pořadí:
1. J. REA                     GBR          Kawasaki ZX-10RR
2. C. DAVIES               GBR          Ducati Panigale R              + 6.189
3. M. MELANDRI            ITA          Ducati Panigale R               + 10.166
4. L. CAMIER                GBR         MV Agusta Reparto Corse   + 10.508
5. M. VAN DER MARK     NED         Yamaha YZF R1                 + 13.739

16. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10RR         + 59.880

 

Foto: MPA Foto

Sdílet