Mokro ve francouzských zákopech

Ondřej Ježek na postupně schnoucí trati vybojoval další 16. místo. Mistrovství světa Superbiků ve Francii poprvé zažilo mokrý závod a také už zná svého mistra.

Magny Cours hostilo typický superbikový závod letošní sezóny – Jonathan Rea s velkým náskokem vyhrál metodou start-cíl a za sebou nechal jezdce s velkou ztrátou. Díky tomu si s předstihem zajistil už třetí titul mistra světa v řadě. Kromě pádu Michaela Van Der Marka a Xavi Forese se nic zvláštního nedělo až do závěrečných dvou kol, kdy probíhal tvrdý souboj mezi Melandrim a Sykesem o druhé místo. Ital z něj nakonec vyšel vítězně.

Jediný český zástupce ve startovním poli Ondřej Ježek si v kvalifikaci zajistil svůj nejlepší výsledek v podobě 15. místa. Na startu se pozdravil se svým českým kolegou z MotoGP Karlem Abrahamem a poté se vydal do boje. Bohužel, jeho snažení spíše připomínalo boj s větrnými mlýny. „Dnes jsme vůbec netrefili správný setup. Zadní kolo mi klouzalo naprosto neskutečně. Musel jsem vše dohánět na brzdách, ale na výjezdech jsem hrozně ztrácel. Je to škoda, kvalifikace nevypadala vůbec špatně a na závod jsem si věřil. Na konci se mi podařilo se dostat alespoň před Forese a Andreozziho, ale ani tak to na body nestačilo,“ řekl v cíli zklamaný Ježek.

Druhá jízda Superbiků v Magny Cours se jede zítra opět ve 13:00. Živý přenos můžete sledovat na programu Eurosport 1.

Pořadí:
1. J. REA                      GBR         Kawasaki ZX-10RR
2. M. MELANDRI            ITA          Ducati Panigale R               + 16.316
3. T. SYKES                  GBR         Kawasaki ZX-10RR             + 16.666
4. L. CAMIER                GBR         MV Agusta 1000 F4             + 22.133
5. A. LOWES                 GBR         Yamaha YZF R1                 + 41.210

16. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10RR         + 1 Lap

Foto: MPA foto

Sdílet