Francouzské fiasko pokračovalo v neděli

Po nebezpečně vypadající nehodě ve 2. kole závodu MS Superbike v Magny-Cours se Ondřej Ježek vrátil na trať, avšak body nezískal.

Druhá jízda ve francouzském Magny-Cours se jela v mírném dešti. Jezdci však nepřezouvali a odjeli celý závod na suchých pneumatikách. Tento risk se vymstil například Eugene Lavertymu, novopečenému mistrovi světa Jonathanu Reovi, ale také Ježkovi. „Po startu jsem se pohyboval v solidní skupině, která nakonec bojovala o 8. místo. Bohužel, již na konci druhého kola mi ve vysoké rychlosti ve sjezdu před cílem ujelo přední kolo. Nespadl jsem, ale nasměrovalo mě to přímo na betonovou zeď. V mokré trávě se mi nějakým způsobem podařilo zachránit od nejhoršího, projel jsem těsně kolem zdi a spadl až dále v kačírku. Motorku jsem zvedl a pokračoval v závodě. Vzhledem k bezvýchodné situaci a velmi nebezpečným podmínkám jsem to odjel v hodně poklidném tempu a pouze jsem čekal na případné výpadky soupeřů,“ popsal nebezpečnou situaci Ondra Ježek.

Výpadku příliš mnoho nebylo, a tak v cíli obsadil Ondra 18. pozici. „Jsem velmi zklamaný, protože Magny-Cours bývá moje velmi silná trať. Už v ranním warm-upu to nevypadalo špatně, když jsem skončil 15. Věřím, že se mi ještě nějaké solidní umístění letos podaří zajet,“ dodal Ježek.

Šampionát WorldSBK se přesune za tři týdny do španělského Jerezu.

Pořadí:
1. C. DAVIES                GBR         Ducati Panigale R
2. A. LOWES                 GBR         Yamaha YZF R1             + 3.006
3. M. VAN DER MARK     NED         Yamaha YZF R1             + 4.556
4. X. FORÉS                  ESP            Ducati Panigale R          + 11.072
5. M. MELANDRI            ITA          Ducati Panigale R           + 16.381

18. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10RR      + 2 Laps

Průběžné pořadí v šampionátu: 
1. J. REA                    456 bodů
2. T. SYKES                336 bodů
3. C. DAVIES             327 bodů
4. M. MELANDRI         281 bodů
5. A. LOWES              200 bodů

22. O. JEŽEK            17 bodů

Foto: MPA foto

 

Sdílet