Druhý závod v Jerezu Ježek nedokončil

Mistrovství světa Superbiků má za sebou dvanácté kolo ve španělském Jerezu. V nedělním závodě útočil na body český jezdec Ondřej Ježek, jeho úsilí však překazil šest kol před cílem pád.

Podobně jako včera byl závod v prvním kole přerušen červenou vlajkou, tentokrát kvůli těžkému pádu Dominica Schmittera. „Byla pro mě trochu smůla, že závod přerušili. Jel jsem v té době na 14. místě,“ litoval Ježek.

Následný restart brněnskému závodníkovi tolik nevyšel, přesto se po pár kolech usadil za Andreozzim na patnácté pozici. „Začátek závodu se nápadně podobal tomu včerejšímu – jeli jsme skoro ve stejném tempu. Bohužel jsme udělali nepatrné úpravy v nastavení motorky, které měly pomoci gripu na zadním kole. Ztratili jsme tím však přilnavost na předku a to začalo být od půlky závodu problém. Snažil jsem se dostihnout Andreozziho a zároveň uhájit bodovanou příčku před Russem a Takahashim. Asi třikrát jsem dostal varování od předního kola a poté jsem už definitivně v první zatáčce skončil na zemi. Naštěstí se jednalo o velmi lehký pád, takže fyzicky jsem v pohodě,“ shrnul Ondřej Ježek nedělní klání ze svého pohledu.

Nyní se paddock přemístí v kontejnerech do Asie, kde za čtrnáct dní proběhne poslední dvojzávod v katarském Doha, tradičně pod umělým osvětlením.

Pořadí:
1. J. REA                      GBR         Kawasaki ZX-10RR
2. M. MELANDRI            ITA          Ducati Panigale R           + 2.732
3. C. DAVIES                GBR         Ducati Panigale R          + 3.974
4. A. LOWES                 GBR         Yamaha YZF R1             + 4.624
5. T. SYKES                  GBR         Kawasaki ZX-10RR        + 6.454

RET. O. JEŽEK               CZE          Kawasaki ZX-10RR     6 Laps

Průběžné pořadí v šampionátu: 
1. J. REA                   506 bodů
2. C. DAVIES             363 bodů
3. T. SYKES               363 bodů
4. M. MELANDRI         301 bodů
5. A. LOWES              226 bodů

22. O. JEŽEK            18 bodů

 

Foto: MPA foto, Rob Gray

Sdílet