Thajské fiasko

Velkým peklem, co se týče teplot i výsledků na trati, si prošel brněnský motocyklový závodník Ondřej Ježek v thajském Buriramu. Sobotní i nedělní závod nedokončil kvůli technické poruše.

Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra pohyboval beznadějně na posledním místě se značnou ztrátou na předposledního. „Nedá se. Motorka nedělá, co po ní požaduji. Najet a vyjet ze zatáčky v rychlosti, abych stačil ostatním, je prostě nemožné,“ stěžoval si Ondra celý víkend.

Vsobotním závodě ho navíc zradila mechanická věc, když ztratil rukojeť řídítka. „Začala se posouvat už ve třetím kole. Chtěl jsem dokončit závod, protože nás jelo jen 19 a třeba by to stačilo na body. Čtyři kola před cílem jsem ji ztratil úplně a stále jsem byl 19., tak jsem zajel do boxu,“ shrnul Ježek sobotní martyrium.

„Do nedělního závodu se mi ani nechtělo startovat. Bylo jasné, že zase pojedu ocas. S elektronikou se v tento moment nedalo nic dělat, takže motorka byla úplně stejná jako v sobotu.“ Byla však nakonec ještě horší.
„Před zahřívacím kolem začala motorka stávkovat. Nešla nastartovat. Odjel jsem nakonec z pit-lane a start stihl. Elektronika se však úplně zbláznila. Začala přepínat mapy, úrovně trakce a motorové brzdy. Bylo nebezpečné pokračovat, dělalo to psí kusy. Nakonec mě stejně diskvalifikovali, protože jsem z boxu vyjel zpátky na trať v momentě, kdy bylo jasné, že už nemůžu být klasifikován.“

Jak se bude tato velmi špatná situace řešit? „Do Aragonu bychom měli mít kompletní a funkční elektroniku. Takže očekávám markantní zlepšení, i co se týče práce našich mechaniků. Bude to závod pravdy, protože pokud ke zlepšení nedojde, nemůžu fanouškům slíbit, že mě při závodě v Brně uvidí. Koho by bavilo takové závodění?“ Dodal zklamaný Ježek.

Mistrovství světa Superbike pokračuje třetím podnikem 13.-15.4. ve španělském Aragonu.

Výsledky prvního závodu:
1. J. REA               GBR        Kawasaki ZX-10RR         31’24.203
2. X. FORÉS           ESP        Ducati Panigale R           + 1.550
3. C. DAVIES         GBR        Ducati Panigale R           + 2.118
4. L. CAMIER         GBR        Honda CBR1000RR         + 2.981
5. A. LOWES          GBR       Yamaha YZF R1              + 7.258

RET. O. JEŽEK          CZE          Yamaha YZF R1      

Výsledky druhého závodu:
1. C. DAVIES                GBR      Ducati Panigale R        31’23.406
2. M. VAN DER MARK    NED      Yamaha YZF R1           + 2.185
3. A. LOWES                GBR      Yamaha YZF R1           + 3.884
4. J. REA                     GBR       Kawasaki ZX-10RR      + 6.554
5. X. FORÉS                 ESP       Ducati Panigale R        + 8.973

DSQ. O. JEŽEK          CZE          Yamaha YZF R1 

Foto: MPA foto

 

Sdílet