Do třetice sedmnácté místo

Po nadějné kvalifikaci se Ondřeji Ježkovi nepodařilo v závodě v nizozemském Assenu zúročit malou ztrátu na soupeře a dojel opět na sedmnácté pozici.

Až neuvěřitelně teplým počasím přivítal Assen tento víkend motocyklové fanoušky na legendárním okruhu. Brněnský závodník věřil, že by to na jeho oblíbené trati mohlo být lepší, než v předchozím závodě v Aragonu. Páteční program však vůbec dobrý nebyl. „Opět jsme měli velké problémy s elektronikou. Přijel jsem během druhého tréninku do boxu a odmítl pokračovat,“ sdělil rezolutně Ondra svým mechanikům.

Do sobotního dne se podařilo na elektronice zapracovat a v kvalifikačním superpole dokázal Ondra zajet své maximum na této trati 1:36,7. Start do závodu však nebyl tak oslnivý a hned od prvních kol začal mírně ztrácet na své soupeře. „Superpole bylo dobré. Přestože jsem udělal pár chyb, byl jsem s časem docela spokojený. Věřil jsem, že by to mohl být zajímavý závod. Bohužel jak stále řešíme nějaké problémy, nemáme doladěný podvozek. Hrozně jsem se pral s motorkou v rychlých zatáčkách, což je v Assenu docela problém. Od půlky závodu jsem z toho byl už hodně unavený. Nicméně jsem rád, že už můžeme z něčeho vycházet. Doufám, že s tím do zítřka něco uděláme a zazávodím si s klukama víc,“ dodal Ježek k závodu.

Výsledky prvního závodu:
1. J. REA                       GBR        Kawasaki ZX-10RR       33’40.360
2. VAN DER MARK     NED        Yamaha YZF R1            + 0.981
3. C. DAVIES               GBR        Ducati Panigale R          + 1.282
4. T. Sykes                    GBR        Kawasaki ZX-10RR        + 1.413
5. X. FORÉS                ESP          Ducati Panigale R          + 8.625

17. O. JEŽEK          CZE          Yamaha YZF R1        +51.135

 

Foto: mpafoto

Sdílet