Superbiky v Brně: Ježek po tréninku zůstává optimistou

Dnes ráno na Masarykově okruhu v Brně po šesti letech opět zaburácely motory superbiků. Do pátečních měřených tréninků sedmého seriálu mistrovství světa sériově vyráběných motocyklů vyjel také Ondřej Ježek, jediný český závodník, kterému se aktuálně podařilo propracovat mezi nejlepší jezdce v této prestižní soutěži. Za sebou dnes nechal náš biker 3 soupeře, poté co zajel 17. pozici.

Trať byla po ranním deštíku ještě mokrá, když Ondřej Ježek brzy ráno dorazil na místo činu. Tentokrát to neměl daleko, bydlí kousek od okruhu, plánoval proto využít výhody domácího prostředí i dokonalou znalost místní trati. Páteční tréninky věnoval především ladění své Yamahy, protože přišel o dubnové testování na místním okruhu, jeho tým Guandalini Racing neměl v daném termínu motor pro Ondřejův motocykl.

   

Dnes však, až na pár detailů, vše vyšlo a během prvního dopoledního rozjezdu Ondra zaznamenal 17. nejlepší čas. „V polovině prvního tréninku jsem zastavil u mechaniků, protože jsem potřeboval mít motorku agresivnější, takže jsme přidali výkon. Já jsem pak chtěl výkon za jízdy ještě přitvrdit, ale omylem jsem udělal opak,“ usmívá se nečekané chybičce Ježek.

Druhý trénink se vydařil nejlépe. Ondřej svou pozici ještě o jednu příčku vylepšil a připsal si 16. místo s časem 2:01,2. „Začátek byl pomalejší, ale pak jsem se pěkně rozjel a stále zrychloval. Jezdce přede mnou jsem měl na dostřel. Přišly menší problémy s gripem po dešti, ale s časem jsem spokojený. Čtyři jezdce jsem nechal za sebou,“ hlásil Ondřej Ježek po druhém tréninku.

Během odpolední jízdy Ondrovi na rovinkách mírně padal výkon motorky a už se nepodařilo překonat předchozí čas. Přesto je Ondřej Ježek s tréninkovými výsledky spokojený. „V rámci rozjezdů je celkové 17. místo pozitivní. Vidím to na zítra optimisticky, jestli motorka dobře pojede, určitě se posuneme ještě dál,“ těší se na sobotní závod Ondřej Ježek.

Našeho závodníka také už v pátek na tréninkové jízdy přišli podpořit čeští fanoušci, kteří si po letech chtějí užít možnost vidět nejlepší světové jezdce na živo v akci. Hlavní kotel Ondrových příznivců se tradičně začal scházet na tribuně C neboli Stadionu.

Příležitost přijít fandit našemu závodníkovi mají příznivci rychlých motocyklů ještě tuto sobotu a neděli. Hlavní závod bude oba dny odstartován ve 13 hodin.

Časový harmonogram Brno 8. – 10. 6.:

Sobota 
8:45 – 9:05 – 4. volný trénink
10:30 – 10:45 – Superpole 1
10:55 – 11:10 – Superpole 2
13:00 – závod 1 – záznam 21:30 EUROSPORT 2, 23:35 EUROSPORT 1

Neděle 
9:35 – 9:50 – Warm Up
13:00 – závod 2 – záznam 15:45 EUROSPORT 2

Ondřej Ježek v paddock show:

Sobota – 17:15

Neděle – 15:15

Live timing můžete sledovat také na http://www.worldsbk.com/en

Fotky najdete v příloze – autor: Vladimír Rejda 

Sdílet