Magny-Cours Neděle

Ježek po pádu skončil na klinice, v konečném bodování obsadil šesté místo.

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek chtěl udržet třetí místo v celkovém pořadí Světového poháru Superstock 1000, to se mu ale v posledním závodě sezony nepodařilo.

Na okruhu v Magny Cours na mokré trati a za hustého mrholení upadl a nedokončil. S naraženinami skončil na klinice a v konečném hodnocení obsadil šesté místo.

„Nějak jsem se narazil, tak ležím na klinice. Ale myslím, že by to mělo být v pořádku,“ uvedl Ježek ke svému zranění krátce po závodě.

RACE
Český závodník startoval po povedené sobotní kvalifikaci z druhého místa, ale na mokré trati musel riskovat, aby se udržel v kontaktu s nejrychlejšími. A velké riziko přineslo pád a odstoupení ze závodu.

Ondřej Ježek:
„Nějak se mi ten dnešek špatně hodnotí. Start mi úplně nevyšel, nicméně jsem se usadil ve vedoucí skupince. Měl jsem však problémy s přilnavostí zadního kola. Dokázal jsem se soupeřů držet jen za cenu rychlých nájezdů do zatáček. Moc jsem se chtěl dostat dopředu, to se mi ale nakonec stalo osudným,“ dodal Ježek.

Toho alespoň potěšily události z posledního kola závodu. Největší soupeř jeho týmového kolegy Lorenzo Savadori z Itálie upadl a Leandro Mercado se díky tomu stal celkovým vítězem Světového poháru Superstock 1000. „To, co se přihodilo v posledním kole, je něco mezi nebem a zemí. A našemu týmu Barni Racing to přineslo světový titul. Jsem šťastný za Leandra, ale i za celý tým v čele s Marcem Barnabem. Všichni pro tento úspěch obětovali hodně,“ pokračoval Ježek, který ze svého celkově šestého místa se ziskem 69 bodů nebyl nadšený. Ježek původně figuroval na konečném pátém místě, ale po diskvalifikaci Maitreho ho předskočil Jihoafričan McFadden.

„Jsem šestý a to je pro mě velké zklamání. Pokud ale jezdec z různých důvodů dokončí jen čtyři závody ze sedmi, tak asi víc chtít nemůže,“ uzavřel Ježek.

1

Sdílet